Planszówkowa edukacja

Planszówkowa edukacja to projekt realizowany wspólnie z Fundacją PZU. Zakłada on realizację zajęć w wybranej szkole podstawowej z terenu gminy Jabłonna. Podczas tych zajęć doświadczeni instruktorzy pokazują nowoczesne gry planszowe i wskazują na ich pozytywny wpływ na rozwój dzieci i młodzieży. 

Starannie wyselekcjonowane przez nas tytuły mają charakter nie tylko rozrywkowy, ale i edukacyjny, aby z jednej strony bawić, a z drugiej – pozytywnie wpływać na rozwój osobisty dzieci i młodzieży. Podczas zajęć prezentujemy gry wspierający rozwój emocjonalny, małą motorykę czy zarządzanie zasobami, pamięć i logiczne myślenie. Ponadto część gier w bezpośredni sposób przekazuje informacje z zakresu geografii, historii czy matematyki. 

Gry planszowe są wyśmienitym sposobem na uzupełnienie lekcji atrakcyjnym narzędziem wspierającym edukację. Gry bawią i angażują, a także wymuszają skupienie i rywalizację (aby wygrać, trzeba się w końcu postarać), więc każdy się stara uczestniczyć w lekcji aktywnie, aby być lepszym od innych. 

Dzięki Fundacji PZU mamy szansę nasze doświadczenia i wiedzę z zakresu wykorzystania gier planszowych w edukacji przekazać nauczycielom w gminie Jabłonna. Dziękujemy! 

Sfinansowano ze środków Fundacji PZU.

Zachęcamy serdecznie do obejrzenia skróconej fotorelacji z realizowanych zajęć. Wszystkie spotkania odbyły się w Szkole Podstawowej w Czerniejowie na terenie Gminy Jabłonna. Całą fotorelację można zobaczyć na naszym profilu na facebooku.