Larp w Dzielnicy – Bronowice

Nie od wczoraj wiadomo, że politykę tworzą ludzie bogaci i szanowani, i to oni kreują rzeczywistość, w której żyje większość z nas. Podobnie było w XIX stuleciu w Lublinie, gdzie część decyzji zapadała podczas sesji Rady Miasta, a część w kuluarach, na rautach i bankietach. Gracze w larpie “Siedemset lat Lublina” będą mieli okazję wziąć udział otwartej sesji Rady Miasta i partycypować w procesie podejmowania decyzji związanych z przyszłością Lublina, a tym samym także całej Lubelszczyzny.

Gospodarzem sesji Rady Miasta będzie prezydent Lublina, Henryk Woliński. Wraz z Janiną Bąk, która w ratuszu odpowiada za finanse miasta (główna księgowa, skarbnik) będą reprezentowali stronę samorządową. To oni przedstawią główne problemy Lublina i będą oczekiwali porad i rozwiązań, a także deklaracji wsparcia finansowego niektórych inwestycji. Dlatego też na tym spotkaniu gośćmi będą zarówno osoby związane z przemysłem, jak i systemem edukacji, a także ze sztuką.

Jeśli chcesz przenieść się w czasie i włączyć się w dyskusje o przyszłości Lublina, ten larp jest dla Ciebie!

Larp “Siedemset lat Lublina” jest przewidziany dla 10 osób. Jest to chamber larp (czyli akcja dzieje się w jednym miejscu) dla początkujących graczy. Bohaterami gry będą zarówno autentyczne, historyczne osoby, jak i fikcyjne postacie. Warto podkreślić, że to larp “historyczny”, czyli nie będzie w nim elementów magii, obcych ras i walki dobra ze złem o ratunek ludzkości. W grze staramy się kłaść nacisk na relacje międzyludzkie oraz konflikty interesów między dobem wspólnym a indywidualnym.

Larp odbędzie się w Lubelskim Parku Naukowo-Technoligicznym SA. Początek gry zaplanowaliśmy na 16:00, koniec na 19:30.

Zapraszamy na jeden z dwóch larpów:
1. 24 czerwca
2. 16 lipca

Będą to larpy oparte na tym samym scenariuszu, więc jeśli ktoś weźmie udział w czerwcowej odsłonie gry, nie zalezamy ponownej gry w lipcu.

Jeśli chcesz wziąć udział w larpie “Siedemset lat Lublina”, wystarczy napisać do nas maila na adres: info@fundacjatrach.org, a w nim zawrzeć następujące dane:
– imię i nazwisko oraz wiek
– dzielnicę Lublina, na której aktualnie mieszkasz
– telefon kontaktowy
– krótką informację o swoich larpowych doświadczeniach (albo ich braku)

Ta ostatnia informacja jest nam potrzebna, aby lepiej dopasować rolę do gracza. Każda chętna osoba otrzyma od nas informację zwrotną o udziale w larpie najpóźniej 21 czerwca. Wtedy też będziemy wysyłali informacje o postaci, w którą wcielą się poszczególni gracze. Każdy otrzyma pakiet informacji o osobie, w którą odegra, a także sugestie związane z ubiorem i stylizacją.

Zapraszamy do gry!

 

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z obu larpów: cześć 1 oraz część 2.