Erpegowa Liga Mistrzów

Inicjatywa “Erpegowa Liga Mistrzów” ma pomóc Mistrzom Gry znaleźć drużynę, a graczom – Mistrza Gry. Dlatego chcemy stworzyć bazę Mistrzów Gry z Lublina i okolic, a następnie zachęcić graczy, do zapisywania się na sesję do poszczególnych prowadzących. My zaś udostępnimy miejsce na sesję oraz ustalimy jej czas. Dzięki temu MG będzie mógł skupić się na przygotowaniu przygody, a gracze będą mogli w krótkim czasie rozegrać wiele przygód z różnymi prowadzącymi.

Czym są gry fabularne (RPG)?

Gry fabularne, to przede wszystkim fantastyczna rozrywka. Jednak trudno ją opisać, aby przedstawić jak to dokładnie wygląda, dlatego zamiast pisania setek słów o tym, zachęcamy Was do obejrzenia jednego filmu przedstawiającego ideę eRPeGów. Na platformie YouTube znajdziecie mnóstwo materiałów, zarówno polskojęzycznych jak i obcojęzycznych, z których dowiecie się, czym są gry fabularne. My polecimy Wam nagranie od Baniaka pod tytułem “Co to jest RPG”.

Jak zgłosić się do prowadzenia sesji RPG?

To bardzo proste zadanie. Wystarczy uzupełnić ten formularz, a następnie poczekać na kontakt z naszej strony. W ciągu najpóźniej dwóch, trzech dni potwierdzimy czas i miejsce sesji, a następnie zaczniemy szukać graczy. Gdy skład będzie kompletny, wtedy potwierdzamy spotkanie obu stronom i voilà!

Jak zgłosić się do grania sesji i jak wybrać Mistrza Gry?

Gdy tylko będziemy mieli bazę Mistrzów Gry, ruszymy z zapisami na poszczególne sesje. Będziemy publikować zajawki do sesji, a wtedy chętni gracze będą mogli się zgłaszać do wskazanego przez siebie prowadzącego. Data i miejsce sesji, liczba graczy, system czy nawet tytuł przygody będą z góry ustalone, więc łatwo będzie zacząć grać – najtrudniejsze tematy organizacyjne przestaną mieć znaczenie!

Dla kogo jest ta inicjatywa?

“Erpegowa Liga Mistrzów” ma pomóc osobom, które chcą zacząć prowadzić sesje lub/i grać w RPG, ale do tej pory miały problem ze znalezieniem odpowiedniej ekipy. W ten sposób chcemy pomóc zarówno nowym graczom oraz Mistrzom Gry, jak i osobom, które od wielu lat grają/prowadzą i chcą wprowadzić nowe osoby w świat gier fabularnych. Dlatego niezależnie od tego, czy termin RPG jest dla Ciebie zupełną nowością, czy w erpegi grasz od 20 lat, zapraszamy do współpracy wszystkich, niezależnie od wieku i doświadczenia.

Gdzie i kiedy będziemy grać?

Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi. Na pewno w każdy czwartek będzie można prowadzić i grać podczas “Czwartkogrania” w Centrum Spotkania Kultur, a poza tym podczas różnych eventów, które nasza fundacja organizuje – najbliższe spotkanie weekendowe poświęcone RPG odbędzie się na Feligraniu.  O kolejnych będziemy Was informować na bieżąco. W formularzu dla Mistrzów Gry uwzględniliśmy listopadowe terminy, więc każdy zainteresowany Mistrz Gry wybierze pasujący mu termin. Szczegóły będzie omawiać z każdym indywidualnie.

Masz jakieś pytania w związku z Erpegową Ligą Mistrzów? Napisz do nas: info@fundacjatrch.org.